Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2017

PRŮBĚH TURNAJE:
Na tradiční akci se podařilo pozvat po několikaletém úsilí mužstvo z Polska a k tomu přijeli i Francouzi. Mezi novými účastníky se objevily i Žďárky, takže složení účastníků bylo opravdu pestré.

Hrací systém bylo nutno přizpůsobit tomu, že bylo pouze 10 účastníků, po vylosování byly týmy rozděleny do dvou základních skupin a pak postoupivší hráli v tzv.finálové skupině a vyřazení ze základní skupiny pokračovali v zápasech o konečné umístění.

Ve skupině A jasně kralovali borci z Habeše a v dobrém světle se ukázal i nováček ze Žďárek, dokonce deklasoval Liberec 5:1. Protože Kazatelé i přes sympatické výkony(1:1 s Francií a 1:2 s Habeší) na postup nedosáhli, rozhodovalo se o třetím účastníku finálové skupiny až v posledním zápase. Francouzi museli nad Libercem vyhrát a také i brzy vedli 1:0. Když de Pina šel sám na brankáře a nedal, začalo se štěstí obracet na stranu Liberce, který dvěma rychlými góly otočil skóre. Černý Petr tak zůstal Francouzům…

Ve skupině B domácí Trutnov s potížemi zdolal Č.Budějovice a Poláci ve svém prvním představení prohráli s Vinohrady. Domácí pak zažili euforii, protože poprvé v historii turnaje porazili Smíchov, který obhajoval pohár. Rozehráli se i Poláci, kteří zdolali ČB a taky i Smíchováky. Zatímco Budějovice byly brzy mimo hru o postup, celek z Vinohrad měl stále šanci, pokud neprohraje s rivaly ze Smíchova. V utkání pravdy, ale Smíchovští vyhráli a proklouzli za Trutnovem a Polskem do finálové skupiny.

Ve finálové skupině se započítávaly výsledky ze základních skupin a na začátku na tom byli nejlépe borci Habeše před Trutnovem a Polskem. Naopak Liberec a Smíchov si nepřinesl do závěrečných bojů ani bodík.

Zatímco Poláci sbírali body, Liberec připomínal pouze stín mužstva, které bylo ozdobou minulých ročníků. Prohrál jasně s Trutnovem 0:3 a od Smíchova dostal dokonce 6 branek,naopak překvapil remízou s Polskem 3:3. Žďárky také vesměs nezopakovaly nadějné výkony ze základní skupiny a tak přišlo semifinále. Poláci i napodruhé zdolali Prahu-Smíchov a domácí prohráli s Habeší.

Trutnov pak i napodruhé přepsal historii, když znovu zdolal Smíchováky v boji o bronz a ve finále si Poláci pohlídali výhru nad Habeší.

Turnaj byl zajímavý a zahraniční celky se neztratily, tým Polska vyhrál a Francouzi mohli při trošce štěstí být i výše. Smíchováci znovu udivovali rychlou kombinační hrou, která ale nepřinesla větší efekt, zklamáním byl výkon Liberce.

K zisku Zlaté kopačky kupodivu stačilo pouze 8 branek a malou sošku si vystřílel Filip Kosinka, domácí na tuto trofej čekali 15 let od doby, kdy ji naposledy získal David Staš.

Kvalita zápasů byla na dobré úrovni, utkání řídil nový rozhodčí pan Beránek, který možná až příliš pustil hru a některé zákroky nepískal. Turnaj s vydařil a věříme, že se s většinou týmů shledáme v dalších ročnících.

PŘEHLED DRŽITELŮ INDIVIDUÁLNÍCH OCENĚNÍ
Nejlepší hráč: Movoň Piotr (Polsko)
Nejlepší střelec : Kosinka Filip 8 branek (Trutnov)
Nejlepší brankář : Volhejn David (Habeš)

ALL STARTS
brankář : Lindtner Martin (Kazatelé)
obránci: Bartoš Lukáš (Praha-Smíchov)+Zima Jiří (Trutnov)
útočníci: Gumiňski Slawomir (Polsko)+Mádle Jaroslav (Habeš)

CENA FAIR PLAY
Francie

ROZHODČÍ
Beránek David

KONEČNÉ POŘADÍ
1. Polsko (5)
2. Habeš(3)
3. Trutnov(4)
4. Praha-Smíchov (1)
5. Žďárky
6. Liberec (2)
7. Francie
8. Praha-Vinohrady (8)
9.České Budějovice (7)
10.Kazatelé