Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2016

PRŮBĚH TURNAJE:
Vzhledem k tomu, že se dostavilo pouze 7 týmů a Hradec Králové přijel s 11-ti hráči, rozdělil se tým Hradce na dva týmy „A“ a „B“. K Liberci, který už několik let hrál s aktivním brankářem v poli, se přidal i Smíchov, jehož brankářem se stal Žalud Martin! Pojetí Smíchova i Liberce slavilo úspěch a oba týmy se dostaly do finále.

ZAJÍMAVÉ VÝSLEDKY:
Hradec Králové „A“-Praha Vinohrady 0:1 HK byl lepší, spálil 2-3 „tutovky“
Smíchov-Habeš 1:0 Smíchov dal v základní skupině gól Habeši v poslední vteřině, kdy si brankář srazil míč z rohu do brány.
Smíchov-Vinohrady 3:1 tři bratři Havlíčci=3 góly
Habeš-Trutnov 4:0 nekoncentrovaný a dosud neporažený Trutnov dostal po půlnoci nadílku od dosud ne tak jistě hrajícího týmu Habeš.
Habeš-Hradec Králové „A“ 1:1, v posledním utkání základní skupiny skončil zápas zaslouženě a překvapivě smírem.

Po odehrání základní skupiny, v které se střetly celky systémem každý s každým, následovala nadstavbová část.
Na začátku měl dobře rozjetou „kvalifikaci“ tým domácích, dokonce porazil i Liberec zaslouženě 3:1, ale s Habeší a Smíchovem prohrál. Protože do semifinále měly přímou účast zajištěny celky, které skončily na 1. a 2.místě po základní části (Smíchov a Liberec), celky na 3.-6. místě hrály o zbývající dvě místa v semifinále.

Žádná překvapení se sice nekonala, ale Habeš postoupila s Vinohrady až na penalty, Trutnov si poradil s Českými Budějovicemi. V semifinále pak Liberec zdolal domácí a oplatil jim porážku ze základní skupiny a Smíchov zdolal Habeš také až na penalty. Tak bylo jasné, že Habeš neobhájí titul a Smíchov si to rozdá s Libercem. V boji o třetí příčku opět jasně přehráli hoši z Habeše domácí Trutnov 3:0 a ve finále také jasně porazil Smíchov Liberec 3:0.

Po zklamání a kvůli zraněným hráčům odstoupil ze soutěže tým Prahy-Vinohrad, kdoví jak by to ovšem bylo, kdyby postoupil do semifinále.... Zbývající tři celky si to rozdaly mezi sebou a po zajímavých výsledcích a vyrovnané tabulce zůstaly České Budějovice za oběma celky z Hradce, poslední skončil diskvalifikovaný tým z Prahy-Vinohrad. Turnaj proběhl v klidu, nicméně absence dvou a více účastníků byla znát, optimálnější počet účastníků je asi 10-12. Turnaj řídil nový rozhodčí, který nasadil přísnější metr, což bylo k prospěchu věci.

Organizátoři se shodli na tom,že je potřeba větší propagace turnaje, který má asi ze sportovních klání v církvi nejdelší historii.Turnaj tak trochu přežil klinickou smrt, i když se na skvělé pohostinnosti podílí celý místní sbor. Takže se těšíme na příští ročník.

PŘEHLED DRŽITELŮ INDIVIDUÁLNÍCH OCENĚNÍ
Nejlepší hráč: Kosinka Filip (Trutnov)
Nejlepší střelec : Vít Lukáš 12 branek (Habeš)
Nejlepší brankář : Čapek Jiří (Praha-Vinohrady)

ALL STARTS
brankář : Cohorna Jiří (Trutnov)
obránci: Bartoš Lukáš (Praha-Smíchov)+Kosinka Filip (Trutnov)
útočníci: Vít Lukáš (Habeš)+Janis Pavel (Liberec)

CENA FAIR PLAY
Hradec Králové

ROZHODČÍ
Seidel Miroslav

KONEČNÉ POŘADÍ
1. Praha Smíchov (5)
2. Liberec (2)
3. Habeš (1)
4. Trutnov (3)
5. Hradec Králové „A“ (7)
6. Hradec Králové „B“
7. České Budějovice (8)
8. Praha-Vinohrady (6)