Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2015

ZASE JEN DESET ÚČASTNÍKŮ
V roce 2015 přijelo do Trutnova opět pouze 10 týmů, hlavně z technických příčin, kdy na poslední chvíli dva týmy odřekly a už nebyl čas sehnat náhradu.Na pozvání nereagovali ani Poláci z druhé strany Krkonoš- z Jelenie Góry. Přijeli ale opět Francouzi a to bylo příjemné, i když měli značně obměněný tým, tradičně složený ze světoběžníků. Do výčtu zemí, jejich příslušníci zajeli do Krkonoš si můžeme zapsat i Švýcarsko a USA.

ZÁKLADNÍ SKUPINY
Skupinu A ovládli domácí, když v přímém souboji porazili obhájce trofeje Liberec 2:1, největší posilou se ukázal hbitý útočník Trutnova Štěpán.Vzhledem k menšímu počtu účastníků bylo rozhodnuto, že první tři týmy ze základních skupin postoupí do tzv. Finálové skupiny, kde se budou výsledky ze základních skupin již započítávat. Týmy, které pak skončí na prvních čtyřech místech, budou hrát klasické semifinále a pak o další umístění. Ve skupině B byli dva jasné outsideři – Kazatelé a Náchod, zatímco faráři v kopačkách předváděli pohledný fotbal i výsledky, náchodští se zasloužili o rekordní výsledek soutěže, když si nechali od Habeše nasázet 10 golů a od Smíchovských sedm. Kazatelé také drželi dlouho dobrý výsledek se Smíchováky, nakonec prohráli jen těsně 1:2, při výhře by totiž postoupili. Skupinu vyhrála Habeš, která ztratila bodík pouze se Smíchovem, který ale prohrál s Francií. Tyto tři týmy postoupily do finálové skupiny.

FINÁLOVÁ SKUPINA
Nejlepší výchozí pozici před zahájením finálových bojů měli domácí, kteří si přinesli čtyři body, naopak mladíci z Vinohrad neměli žádný. V dalším průběhu stoupající formu projevil Liberec, který porazil Smíchov 2:1, domácí naopak prohráli s Francouzi 0:2. Infarktové utkání Trutnova se Smíchováky skončilo 2:2 a protože Smíchovští nezdolali ani Pražáky z Vinohrad a pouze remizovali, cesta oběma pražským týmům do semifinále se uzavřela.
Ve skupině týmů, vyřazených ze základních skupin, pokračovali náchoďáci v slabých výkonech a skončili bez zisku jediného bodu poslední, jejich kapitán Dan Jeništa byl evidentně zklamaný. Zkušený Hradec nakonec obsadil sedmou příčku, před Budějovicemi a Kazateli.

VYŘAZOVACÍ ZÁPASY
Habeš šel ve finále za svým snem opustit konečně tradiční třetí příčku v turnaji a zdolal Trutnov 2:1, Liberec, jako obhájce vyřadil Francii 1:0. Martin Krtek opět střílel veledůležité branky. V následném boji o bronz oplatili domácí Francouzům porážku z finálové skupiny v zajímavém průběhu. Domácí vedli již 3:0, ale hostům se povedlo snížit na 3:2, když kontaktní branku dal jejich branář Tepo.V zápase, kdy již domácí mleli z posledního dal nakonec potvrzení výsledku na 4:2 Štěpán.
Finálový zápas přinesl pohledný fotbal,v němž se nakonec radovala Habeš a získala tak první titul na turnaji. Martin Žalud vstřelil v průběhu zápasu s Náchodem svou 100 branku a pak jich ještě přidal sedm. Turnaj proběhl klidně a řídil jej pan Šmíd Jiří.

PŘEHLED DRŽITELŮ INDIVIDUÁLNÍCH OCENĚNÍ
Nejlepší hráč : Hradecký Břetislav (Habeš)
Nejlepší střelec : Vít Lukáš (Habeš) 12 branek
Nejlepší brankář : Tepa Mauvi (Francie)

ALL STARTS
brankář - Vítek Chán mladší (ČB)
obránci – Hradecký (Habeš) + Matouš Fuksa (Vinohrady)
útočníci – Krtek Martin (Liberec) + Ranaivoson Nyta (Francie)

CENA FAIR PLAY
Praha-Vinohrady
(cena rozhodčího)
Cena pro Marka Žaluda za 100 vstřelených branek

KONEČNÉ POŘADÍ
1.Habeš (vloni 3) 2.Liberec (1)
3.Trutnov (4)
4.Francie (-)
5.Praha-Smíchov (2)
6.Praha-Vinohrady (11)
7.Hradec Králové (10)
8.České Budějovice (7)
9.Kazatelé (8)
10.Náchod (9)