Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2014

TURNAJ BEZ LAŠŤAN
Už v polovině ledna, tedy o několik týdnů dříve, se týmy tradičního turnaje sešly v Trutnově. Vzhledem k tomu, že se na poslední chvíli odhlásil Deaf Team a náhradní celek se nepodařilo sestavit, počet účastníků byl pouze 11. Z letitých účastníků chyběly Lašťany, naopak úplnými nováčky byly České Budějovice a Náchod. Ten ovšem tvořili především borci, kteří již na turnaji hráli. Počet celků, kteří si zahráli na KB tak překročil čtyřicítku. Po rozlosování do dvou skupin dostali domácí za soupeře Hronov, Vinohrady, Mladou Boleslav, Náchod a České Budějovice, zatímco pětičlenná skupina B měla složení Liberec, Hradec Králové, Smíchov, Habeš a Kazatelé.

ZÁKLADNÍ SKUPINY
Skupinou A prošli domácí, kteří obhajovali titul bez zaváhání, v posledním utkání skupiny přehráli i dobře hrající Ml.Boleslav 2:0. O další dvě postupová místa se prakticky popraly pouze tři celky, protože pražští borci letos neměli formu a prohráli všechna utkání. Bylo to pro ně po loňských výborných výsledcích(skončili na 4.místě) větší zklamání. Hronov sice zaváhal s Náchodem 1:2,v zápase, kdy už měl postup jistý, ale Náchod zase prohrál dost nešťastně s Č.Budějovicemi. To se nakonec ukázalo jako rozhodující a jihočeši právě na úkor Náchoda postoupili do čtvrtfinále. Ve skupině B byl jasný outsider (Kazatelé) i favorit(Smíchov), ale nakonec bylo všechno jinak. Faráři v kopačkách měli dobrý tým, posílený mladíky a hned v prvním utkání se Smíchovem ukázali, že nehodlají dát tentokrát nic zadarmo, prohráli až po boji 0:1. Liberec, který měl ve svém středu Martina Krtka dostal od Habeše bůra (0:5) a určitě by nikdo na ně nevsadil, že nakonec vystoupí hodně vysoko. Ale nepředbíhejme. Habeš nakonec porazil i Smíchováky a jasně postoupil, takže o čtvrtém postupujícím rozhodl vzájemný zápas Hradec Králové – Kazatelé. Kazatelskému týmu stačila k historickému postupu do čtvtfinále i remíza, v dramatické koncovce nakonec i zvítězil brankou v poslední minutě zápasu.

PLAY OFF
Habeš pokračovala ve spanilé jízdě i ve čtvtfinále, kdy vyprovodila ČB 5:1, Smíchov si poradil s Ml.Boleslaví a stále se zlepšující Liberec zdolal Hronov 2:0. Zajímavé bylo utkání domácího Trutnova s Kazateli, které skončilo bez branek a až na penalty postoupili domácí. Postup kazatelského týmu do semifinále by byla už senzace, moc nechybělo... V semifinále oplatili Smíchovští porážku Habeši ze základní skupiny a taky postoupili, byť na penalty a Liberec jasně přehrál obhájce Trutnov 3:0. Finále ukořistil Liberec vítězstvím nad partou ze Smíchova 1:0, nutno říci, že zaslouženě. Od porážky 0:5 v prvním utkání s Habeší dokráčel Liberec až na vrchol. Bronz brala Habeš, už počtvrté, tentokrát na úkor domácích. Ve skupině vyřazených týmů, který byly vlastně pouze tři, byl nejúspěšnější Náchod, černý Petr zůstal Vinohradům, kteří skončili za Hradcem Králové.

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ
Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Filip Kosinka, který se ale před závěrečnými zápasy zranil a citelně pak domácím chyběl.Zlatou kopečku si odnesl Břetislav Hradecký s 8-mi zásahy z Habeše Ml.Boleslav. Tento tým dostal i cenu pořadatelů fair play. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Martin Lintner z kazatelského týmu. All-star tým: Vocl Karel (Hronov) brankář Císař Tomáš (Liberec) a Žalud Martin (Smíchov) jako obránci Hradecký Břetislav (Habeš) a Krtek Martin (Liberec) útočníci

ZÁVĚR
Turnaj byl zajímavý, objevily se nové tváře, liberecký závěr byl fantastický. Zaujalo zapojení brankářů do hry, které začal právě liberecký brankář před asi dvěma lety. Náchodský gólman dal dokonce po sólu branku, ale „výlety“ měli i brankáři Hronova i Mladé Boleslavi. Od Martina Žaluda se očekával útok na 100 branek, zvláště v play off, ale ještě si minimálně rok počkáme. Je třeba uvést, že opora Smíchovských se věnovala především práci pro tým. Nováček z Českých Budějovic vedl v semifinále „útěchy“ nad Boleslaví 1:0 a dal dvě tyče, nakonec prohrál 1:2, věříme, že se s nimi ještě setkáme, produkovali pěkný fotbal. 14.ročník je minulostí, proběhl v klidu a přátelském duchu.Příště možná opět uvítáme i zahraniční návštěvu.

Pořadí:
1.Liberec
2.Praha Smíchov
3.Habeš Mladá Boleslav
4.Trutnov
5.Hronov
6.Mladá Boleslav
7.České Budějovice
8.Kazatelé
9.Náchod
10.Hradec Králové
11.Praha Vinohrady