Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2012

Po slabší účasti v roce 2011, kdy do Krkonoš přijelo pouze 10 týmů, se opět sešlo dvanáct účastníků. Tradiční týmy doplnil druhý pražský tým z Vinohrad a velkou neznámou byl Letohrad. Prvenství obhajovali Liberečtí a mnozí měli na paměti, jak v uplynulém ročníku vyprovodil Hradec Králové některé favority v čele se Smíchovem. Kdo se těšil na hodně branek a zajímavé výsledky rozhodně nemohl být zklamán, mezi dvěma brankami se totiž děly zajímavé věci !

Základní skupiny Ve skupině A projevovaly dobrou formu celky Liberce a Habeše, oba celky zaváhaly pouze jednou a s přehledem postoupily. Domácí Trutnov byl po prvních dvou utkáních bez bodu, prohrál s nováčkem turnaje Letohradem, zvládl ale klíčový duel s Hronovem a překvapil Habeš a postoupil jako třetí.

Černým koněm turnaje se začal jevit Letohrad, zatímco Hronov doplatil na střeleckou nemohoucnost a nepostoupil mezi čtvrtfinálovou osmičku. Omlazený tým kazatelů sehrál vesměs dobrá utkání a srdnatě bojoval, leč na zisk bodů ve skupině to nestačilo.

Ve skupině B hned v prvním utkání vyhrál Delf team nad Smíchovem a ve výborných výsledcích pokračoval. Za nimi v pohodě dokráčely k postupu celky Smíchova a Lašťan, kterým kupodivu ani moc nechyběli hbití bratři Seidlové. O čtvrté místo se sice měly poprat celky Hradce Králové a Mladé Boleslavi ve svém posledním utkání ve skupině, ale Boleslavští nenechali nic náhodě a přesvědčivě zvítězili. Tak trochu smolařem byl celek Vinohrad, který tři utkání prohrál o gól a vedl dokonce i nad Delf teamem, nakonec ale skončil bez jediného bodu.

Vyřazovací boje Některá z čtvrtfinálových utkání postavila na hlavu papírové předpoklady a pořádně ovlivnila další průběh turnaje. V „bratrovražedném“ utkání obou boleslavských celků byl pro habešské útočníky nepřekonatelnou překážkou brankář, který vychytal cennou remízu a pak i postup na penalty. Boleslavští tak „habešákům“ odplatili loňskou porážku o bronz a po dvou debaklech ze základní skupiny senzačně postoupili. V druhém utkání se zrodilo další překvapení, když Letohrad vyprovodil dosud suverénní Deaf team 4:1, nutno říci, že zaslouženě. Všechny branky vítězů dal Valenta Patrik, který se tak dostal do zorného úhlu účastníků, kteří jej později ocenili, jako nejlepšího hráče turnaje.

Liberec se už ve čtvrtfinále musel smířit s tím, že prvenství neobhájí, s Lašťany jejich zápas skončil bez branek, ale v penaltách byli úspěšnější Gildeinovci. Neméně zajímavý byl i souboj Smíchovských s Trutnovem, ve vyrovnaném utkání rozhodla jediná branka celku z Prahy.

V utkáních vyřazených celků se nejprve konečně radovali z vítězství kazatelé, kteří zdolali Hradec a Hronov jasně přehrál Vinohrady. V konečném pořadí pak Hronov zvítězil nad faráři v kopačkách a Vinohraďáci oplatili Hradečákům porážku ze základní skupiny.

V prvním utkání semifinále se čekalo, že Lašťany zúročí zkušenosti k postupu do finále, opak byl ale pravdou. Forma Letohradu rostla od zápasu k zápasu a jasně vyhrál 3:0, ukázal se být štikou turnaje. V druhém utkání se opět spustil brankostroj Smíchovských a Boleslavští byli tentokrát bez šance(5:1).

O třetí místo nakonec rozhodovaly penalty a i když měli lépe rozehranou partii Lašťany, nakonec se radovali Boleslavští. Ve finále vyhrál Smíchov nad Letohradem 2:0 a vrátil se na pomyslný trůn Krkonošského břevna.

Závěr Dobrá forma Letohradu vynesla k získání trofeje pro nejlepšího hráče Patrika Valentu, který se dostal také do All-stars týmu společně s nejlepším střelcem turnaje Martinem Žaludem. Nejlepším gólmanem byl vyhlášen Jarda Sunek z Habeše. Utkání turnaje s přehledem řídil pan Šmída

Turnaj se vydařil, přínosem byla účast nových hráčů, Letohradu a férového přístupu drtivé většiny hráčů. Pokud vydrží toto nadšení a kamarádství, pravidelné setkávání v Trutnově na palubovce má budoucnost.

Pořadí:
1. Praha Smíchov
2. Letohrad
3. Mladá Boleslav