Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2011

Také roku 2011 přijelo do Krkonoš pouze 10 týmů, takže se téměř opakoval hrací systém z loňska, který byl ale vylepšen o vyřazovací část, protože v roce 2010 chybělo klasické finále, což se jevilo jako nedostatek.

Domácí dostali těžkou skupinu se Smíchovskými, Mladou Boleslaví a Libercem, počet doplňovali Kazatelé. Úvodními zápasy opět nejlépe prošli Smíchovští, ztratili pouze bodík za remízu s Boleslaví. Borci z města škodovek neprohráli a zaslouženě také postoupili. O třetím postupujícím tak rozhodlo utkání „pravdy“, v kterém byli lepší Liberečtí na úkor Trutnova.

Domácí si prohráli postup zřejmě už v utkání s MB, kdy dotáhli z 0:2 na 2:2 a měli šance... Kazatelé sahali po úspěšném výsledku pouze v úvodním utkání s Libercem, ale nakonec těsně prohráli 1:2. V „béčku“ vládla Habeš, pouze remizovala s Lašťany, které se o postup strachovaly, protože prohrály s Hradcem, který oba zmiňované týmy nakonec doprovodil do finálové skupiny.

Deaf team nenavázal na slavné výsledky minulosti, dokázal porazit pouze Hronov a remizovat s Hradcem a to na postup nestačilo.Hronov, který jistě myslel na lepší výsledek skončil nakonec poslední s dvěma body za remízy. Výsledek byl daleko horší, než předvedený výkon, ale to se někdy stává.

Do finálové skupiny se započítávaly tentokrát výsledky ze základních skupin a po odehrání zbývajících zápasů pak postoupily nejlepší čtyři týmy do semifinále, kde již platil systém K.O.

Žádný tým nevstoupil do finálové skupiny s plným počtem bodů, stejně měli Smíchovští a oba týmy z Mladé Boleslavi, dva si přinesl Hradec za překvapivou výhru 1:0 nad Lašťany, Gildeinova parta měla pouze bodík a Liberec žádný, protože oba své zápasy v základní skupině prohrál.

Pak se ale začaly dít věci, Liberec dvěma vítězstvími a remízou manko dohnal a postoupil mezi poslední čtyři, Smíchov dokonce prohrál s Hradcem, který byl štikou turnaje. Pořadí se tak vyrovnalo a do posledního kola nebylo jisté(mimo Smíchova), kdo nakonec do semifinále postoupí.

V semifinále nakonec sehráli vyrovnané utkání Smíchov a Habeš a po výsledku 1:1 rozhodla o postupujícím až dlouhá série penalt, v které byli šťastnější pražští hoši.

Liberec potvrdil vzrůstající formu a oplatil Mladé Boleslavi porážku ze základní skupiny, postoupil tak do finále. O třetí místo v „bratrovražedném“ boleslavských byla úspěšnější Habeš 2:0. Finálové utkání také skončilo remízou a tak opět rozhodovaly pokutové kopy. Při nich dali ostrostřelci Smíchova šanci vyniknout libereckému brankáři, takže Liberec se stal překvapivým vítězem celého turnaje. Po výkonech v nadstavbové části si to ale zasloužil.

Ve skupině vyřazených celků ze základních skupin exceloval Hronov, domácí se museli spokojit až s 8.místem, což bylo velké zklamání. Bodík domácím urvali dokonce kazatelé, Deaf team sice ve skupině Hronováky porazil, ale pak od nich dostal „bůra“, hoši z Deaf teamu bývají druhý den turnaje často poloviční...

Celkové pořadí:
1.Liberec
2.Smíchov
3.Habeš