Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2009

Krkonošské břevno, oblíbený turnaj vyznavačů sálové kopané v rámci CASD, slavil v letošním roce malé jubileum, setkání v Trutnově bylo totiž již desáté.Protože však turnaj v roce 2000 byl ještě „zkušební“, důvody k oslavě budou až na začátku roku 2010...

Pořadatelům se podařil husarský kousek a pozvali na turnaj zajímavé balkánské mužstvo ze Staré Zagory s názvem „Vereja“, pro které se rychle vžilo pojmenování „Bulharsko“. Všichni byli velmi zvědavi na sílu atraktivního soupeře, které do Krkonoš přivedl nehrající vedoucí, bývalý hráč Trutnova Slávi Čirpanliev. Losování rozhodlo o účastnících dvou skupin, silnější obsazení měla ovšem skupina B, které se domácí vyhnuli.Z tradičních účastníků chyběl Deaf team, Brno či Vinohrady.

V „áčku“ bylo o postupující čtveřici brzy rozhodnuto, trutnovští mladící podávali slabé výkony a Sedlčany měly dost smůlu, přestože měly vyrovnané výsledky.Za osvědčenými celky Mladá Boleslav, Liberec a Trutnov „A“ si zaslouženě pro historický postup došly Karlovy Vary, v jejichž dresu zářil Vašek Čistý.

Napínavější byla situace v B skupině, kde byly jasnými outsidery Hradec Králové a Jaroměř. Bulhaři se ukázali jako velmi zdatní, s vynikající obranou a mrštným Petrovem v útoku a v pohodě postoupili. Také Smíchov rozdával velké příděly a pěkné utkání sehrál s Hronovem, když otočil zápas, v kterém prohrával již o dvě branky. Na pokraji infarktu byly Lašťany, které dostaly „bůra“ od pražských borců a navíc prohráli s Hradcem. Tomu stačilo v posledním zápase uhrát bodík s Jaroměří a Lašťany by se nedostali ze skupiny. Leč nekonalo se a z trojice týmů, které měly stejně bodů postoupila právě Gildeinova parta za jediné vítězství! Solidní výkony podali hronováci a tak se čekalo na „malé finále“ mezi Smíchovem a Bulhary v posledním zápase skupiny.Vyrovnané utkání, v kterém více tvořili hru borci ze Smíchova nakonec rozhodl „vlastenec“ Martina Krtka.

Čtvrtfinálová utkání přineslo rozčarování domácím, kteří krutě podlehli Lašťanům, Pražáci se poučili z minulého ročníku a v zápase s Boleslaví neponechali nic náhodě, Karlovy Vary statečně vzdorovaly Bulharům a Hronov těsně zdolal Liberec.

Ani semifinále nepřineslo překvapení a papírové předpoklady a tak došlo na reprízu souboje ze základní skupiny mezi Prahou-Smíchov a Bulhary. Již předtím Lašťany opět nenápadně brali bronz, když zdolali na penalty Hronov.

Napínavý souboj mezi obhájci titulu a Bulhary se tentokrát nekonal, protože po hrubkách v obraně a zbytečném otevření hry bylo poměrně brzy rozhodnuto ve prospěch zahraničních účastníků. Dvě bratrské dvojice z Prahy spolu se zkušeným Martinem Krtkem se sice snažily, ale borci z Balkánu se ukázali být velice vyspělým týmem. „Bulharská škola“ se ukázala být pro účastníky dobrá.Tým se sestával z výborných hráčů a měl skvěle organizovanou obranu, přes níž se velmi těžko dostávalo.V útoku řádil rychlonohý Petrov a univerzální Jordanov, který byl oceněn jako nejlepší hráč turnaje. Bulhaři byli i příkladem v přípravě na zápas, kdy se rozcvičovali,ve hře minimálně faulovali a rozuměli si s míčem.Bylo také vidět, že ovládají taktiku a nehonili se za co nejvyšším výsledkem ani proti slabým soupeřům.Jejich prvenství bylo naprosto zasloužené, což ostatní účastníci ocenili.

Nebylo by od věci pozvat i na jubilejní 10.ročník nějaký atraktivní tým.

Pořadí:
1. Bulharsko
2. Praha Smíchov
3. Lašťany