Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2008

Již podeváté naklusali borci v sálové obuvi k fotbalovým zápasům v trutnovské hale. Mezi přihlášenými chybělo několik tradičních účastníků (Hradec Králové, Plzeň) a tak příležitost dostaly další celky.(Sedlčany, Trutnov „B“)

Už zápasy ve skupinách naznačovaly, jak na tom jednotlivé týmy budou s ambicemi na konečné umístění. V silnější skupině „A“ los svedl silné celky z Prahy-Smíchova, Brna, Mladé Boleslavi a Liberce. Počet doplnil Deaf team a Praha-Vinohrady.

Za prvenstvím ve skupině rázně vykročili hoši ze Smíchova, kteří chtěli napravit loňskou ztrátu titulu a po solidních výkonech jasně postupovali. Kupodivu jediné klopýtnutí jim připravil nevyzpytatelný celek Mladé Boleslavi, s kterým se ale ještě později střetli, avšak nepředbíhejme. V dobrém světle se přes prohru se Smíchovem ukázalo Brno i Liberec. V „infarktovém“ posledním zápase základní části si účast ve čtvrtfinále vybojovala i Mladá Boleslav, když předtím v zápase s Vinohrady dokázala vyrovnat třígólové manko! Černý Petr tak zůstal v rukou Deaf teamu a vinohradského týmu, což mělo své následky a stejně jako v roce 2000 mladíci ze Strašnic po vyřazení druhý pražský celek odstoupil ze soutěže…

Ve skupině „B“ vynikající formu ukazovali domácí a po devíti letech se dokonce dočkali, když zdolali svého největšího rivala Lašťany.Velice dobrý celek Hronova, který také v základní skupině neprohrál, domácí napodobil a nad obhájcem titulu z Lašťan se začaly stahovat černé mraky a tým prožil větší vztahovou krizi. Žádné překvapení se ale nakonec nekonalo a za těmito třemi celky si došel pro postup nováček ze Sedlčan, který na štítě nechal domácí „béčko“ a Karlovy Vary.

Ve čtvrtfinále se ukázala rostoucí forma smíchovských, kteří až do finále ve třech zápasech nastříleli soupeřům 17 branek! Ostatní tři zápasy byly velice vyrovnané, šťastnější v duelu s Brnem byly Lašťany, Liberec uspěl s Hronovem a domácí ve slibné formě na penalty vypadli s Mladou Boleslaví. Ti se stali štikou turnaje a dotáhli to až do finále, kde jim však porážku ze základní skupiny smíchováci oplatili i s velkými úroky. Pro bronz si došly Lašťany po těsném výsledku s Libercem.

V zápasech o konečné umístění ještě zabralo Brno, domácí se museli spokojit až se sedmým místem. Trojici nejslabších celků(po odstoupení Vinohrad) dominoval Deaf t.

Pořadí:
1. Praha Smíchov
2. Mladá Boleslav
3. Lašťany