Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2007

Průběh loňského ročníku se dá shrnout do jedné věty: “konečně se hnuly ledy“. Protože je míč kulatý, není nic předem jasné a to je dobře. Ale pojďme k podrobnější rekapitulaci…

Zpestřením startovního pelotonu byla účast Brna a Mladé Boleslavi na turnaji, pražáci v poslední době vyklízejí pole a tak přijel už jenom obhájce ze Smíchova a ostatní týmy už se v minulosti v Trutnově představily. Podle již zavedeného systému byly ve skupině A nasazeny týmy Lašťan a Deaf teamu. Hned v úvodních zápasech ukázali svou sílu brněnští, když přehráli Lašťany, ovšem vzápětí prohráli s Mladou Boleslaví a situace se zamotávala. Naopak solidně odstartoval Deaf team, který v prvních dvou kolech bodoval a nikdo ještě netušil, že naši neslyšící kamarádi a dvojnásobní finalisté dopadnou jak sedláci u Chlumce. Outsiderem skupiny byly Karlovy Vary a tuto roli „splnily“ dobře, ovšem vše se nedá měřit pouze na branky, body a sekundy…V dramaticky se vyvíjející skupině se nakonec Lašťany rozehrály a byli druzí za Brnem. Mimo čtvrtfinálovou účast zůstal již zmiňovaný Deaf team a karlovaráci. Postupující Brno doplnili borci z Hronova a Mladé Boleslavi. Skupina B, kde byl nasazený obhájce z Prahy a Plzeň byla o něco přehlednější, ale o výsledky se perně bojovalo. Smíchovští nenechávali nikoho na pochybách, že jsou ve formě a rozdávali nejen góly, ale i radost z předvedené hry, domácí Trutnov vybojoval duel s Plzní a odvedl jí tak vyřazení v základní skupině loňského ročníku, pro postup ze skupiny si došel i Liberec. O posledním postupovém místě se rozhodlo až v posledním kole, kdy se rozešli smírem Hradec Králové s Horní Rtyní a tak se smál třetí vzadu-Plzeň, která si pak mohla dovolit na závěr prohrát s Libercem.

Zajímavé a kvalitní byly duely čtvrtfinále. Brno zdolalo Plzeň až na penalty, stejně jako Hronov domácí trutnováky v „bratrovražedném“ boji. Chytře hrající Lašťany se nenechaly zaskočit Libercem a Smíchov vyhrál nad Boleslaví v zápase plném pěkných branek 4:2. V semifinále skončila „štika“ turnaje z Hronova na udici Brna a očekával se zajímavý duel Praha-Smíchov a Lašťany. Zápas se začal vyvíjet podle obvyklého scénáře, pražští hoši brzy vstřelili branku a vrhali se dál do útoku. Dobře hrající Lašťany, ale nesložily zbraně a hlavně z brejků do otevřené obrany dokázaly odskočit až k vedení 1:3 ! Závěrečný nápor už přinesl jen zkorigování výsledku na 2:3, zápas byl rozhodně předčasným vyvrcholením turnaje. Lašťany pak i ve finále potvrdily, že součástí úspěšného výsledku je i taktika a odvedly Brnu porážku ze základní skupiny. Bronzem nepohrdl sesazený „král“ z Prahy. K jeho cti nutno říci, že prohrál až po 28-mi zápasech na turnaji !!

Malé finále vyhrál domácí Trutnov, v týmu probíhá postupná generační výměna a mladí borci jsou příslibem do budoucnosti. Od plzeňáků se čekalo více, Deaf team skončil až desátý. Konečně tedy máme vítěze z venkova. Zápasy s přehledem rozhodovala zkušená dvojice rozhodčích pan Hric a pan Merps. Sportu zdar!

Pořadí:
1. Lašťany
2. Brno
3. Praha Smíchov