Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2006

Když zakladatelé dnešního turnaje uvažovali o setkávání fotbalových nadšenců v rámci CASD, možná ani netušili, že se turnaj stane populárním a vyhledávaným sportovním zpestřením na přelomu ledna a února. Pokud počítáme tzv.nultý ročník, konalo se Krkonošské břevno již sedmkrát, oficiálně tedy pošesté. Složení tradičních účastníků se v poslední době příliš nemění, vedle domácích přijíždějí pravidelně dva pražské týmy, borci z Jaroměře a z moravské vísky hrající pod názvem Lašťany, Hradec Králové a Liberec, Kladno a Plzeň. Nemůžeme ovšem zapomenout na zajímavý tým sluchově postižených kamarádů Deaf , který se v posledních dvou letech probil až do finále. Z nových účastníků jsme přivítali dva týmy z blízkého kraje-Hronov a Horní Rtyni a zajímavý celek Country Life, což je firma zabývající se zdravými potravinami a zdravým životním stylem. Po rozlosování nasazených týmů dle výsledků předchozího ročníku se utvořily dvě zdánlivě nerovnoměrně silné skupiny. V ,,áčku“ vedle obhájců ze Smíchova byli domácí, Plzeň, Kladno, Country Life a Horní Rtyně. O postup se tedy snažilo 5 týmů, Rtyně splnila roli outsidera.Skupina B měla tři jasné favority-Deaf team, Lašťany a mužstvo z Vinohrad a tak se čekal boj o poslední postupovou příčku mezi Libercem, Hronovem a Hradcem Králové.

Hned první zápasy ukázaly, že obhájce loňského prvenství je v pohodě a také si dokráčel k prvenství ve skupině. Velmi dobrým fotbalovým projevem se ukázal Country Life a vybojoval jisté druhé postupové místo. Naopak domácí Trutnov A měl slabší chvilky, na poslední chvíli smolně ztratil vítězství nad Plzní, v infarktovém zápase s Kladnem nejprve vedl a pak alespoň vyrovnal a v existenčním zápase se smíchovskými o postup jasně prohrál. Jsou potřena asi změny…Kladenští vycítili ,,historickou“ šanci a po vyrovnaných výkonech-např.jako jediní sebrali na turnaji bod pozdějšímu vítězi- zaslouženě postoupili poprvé do čtvrtfinále.

Vedlejší skupině B kraloval Deaf team, i když vesměs těsnými vítězstvími, pohledný fotbal předváděli zkušení kozáci z Vinohrad a postoupili stejným bodovým ziskem za Lašťany. Na čtvrtou postupovou příčku kupodivu dokráčel Hronov, který v minisouboji s Hradcem Králové a Libercem měl lepší výsledky a navíc velmi překvapil v posledním kole základní části výhrou nad Lašťany!

Čtvrtfinálové boje přinesly pohledné souboje, Hronov sice nestačil na pražské fotbalisty ze Smíchova, ale ostatní tři zápasy byly velice vyrovnané. Country Life překvapil výhrou nad druhým pražským celkem, Lašťany zdolaly plzeňské až na penalty a kladenští jen těsně podlehli Deaf teamu. Dobrou formu ukázali ,,Žaludovi a spol.“ také v semifinále, tříbrankovou prohru lašťanští snad nepamatují…Deaf poté zdolal černého koně turnaje / i s černým fotbalistou v sestavě/ Country Life 2:0.

Takže v repríze loňského finále se opět utkal tým Praha-Smíchov a Deaf team a po těsné výhře obhájce potřetí za sebou putuje pohár za vítězství do města na Vltavě.

Utkání se nesla v dobrém sportovním duchu, utkání s přehledem řídil pan Škvára.

Pořadí:
1. Praha Smíchov
2. Deaf team
3. Lašťany