Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2004

4.ročník populárního turnaje sálových fotbalistů na přelomu ledna a února opět přitáhl zájem mnoha týmů ze všech koutů Čech i Moravy. Mezi tradičně silnými pražskými celky tentokrát chyběli strašničtí, ale naopak přibyla Praha-Smíchov, kde se podařilo bratrům Žaludům ,dřívějším oporám Sázavy, dát dohromady silné seskupení. Obhájce loňského prvenství z Vinohrad také posílil a to právě dřívějšími strašnickými borci. Tradiční účastníci Lašťany, domácí “áčko” a opět po roce Šumperk přijely se stabilními sestavami. Mrzela neúčast Jablunkova, kterého herní projev obohacoval minulé ročníky a naopak atmosféru Krkonošského břevna chtělo vyzkoušet pět nových účastníků.

Po tradičním slavnostním zahájení, které je výborným vstupem do turnaje/neboť nejenom fotbalem živ je člověk…/ a po vylosování se naplno rozběhly boje v základních skupinách. V prvních utkáních se projevovala nerozehranost a tak outsideři často sahali po úspěšných výsledcích. /Praha-Smíchov-Hradec Králové 0:0, Krkonoše “A”-Kazatelé 1:0, Praha-Vinohrady-Krkonoše junioři 1:0, Šumperk-Liberec 0:0/ Zajímavý byl postup krkonošských juniorů ze skupiny B namísto zkušeného Kladna, ovšem daleko za suvereními Lašťany a líté boje skupiny “smrti” C.V té se sešel Deaf tým, nutno podotknout že oproti loňsku velmi změněný, domácí a Znojmo, jeden z možných aspirantů na medailové pozice. Deaf tým ukazoval svou sílu od začátku a domácí borci si po zápase s nimi, který skončil bez branek, mohli jen oddechnout, že to neskončilo hůř. Znojmo mezitím rozstřílelo tým kazatelů a po prohře s Deaf museli nad domácími vyhrát. V nervozním, ale ze strany krkonošských takticky vedeném utkání, se jim to nepodařilo a tak “áčko” Krkonoš slavilo postup za jedinou vstřelenou branku ve skupině! Obhájce titulu z Vinohrad po rozpačitém začátku v dalších utkáních naděloval velké příděly a při střelecké chuti byli i chlapci z Plzně, kteří se nenechali deprimovat debaklem od pražských borců. V první skupině pro postup jistě dokráčela Praha-Smíchov a zkušený Šumperk, který v klíčovém zápase přehrál Hradec Králové.

Nejzajímavější výsledky základních skupin:

Deaf-Znojmo 2:0, Praha-Vinohrady-Plzeň 4:0, Šumperk-Hradec Králové 2:0, Kladno-Karlovy Vary 1:1, Lašťany-Kladno 4:0

Ve čtvrtfinále zdolali smíchovští Plzeň a po tuhém boji se Šumperkem doplnil další semifinálovou dvojici obhájce z Vinohrad. Velmi napínavé bylo utkání Deaf s juniory Krkonoš, které mladíci prohráli až na penalty. Posledním semifinalistou se staly Lašťany, které vyřadily domácí celek

Výsledky semifinále:
Praha-Smíchov-Plzeň 2:0, Lašťany-Krkonoše A 1:0, Deaf-Krkonoše-junioři 0:0/penalty 4:3/ a Praha-Vinohrady-Šumperk 1:0

V semifinále na štítě zůstalo družstvo Deaf, kterým se tentokrát v pokutových kopech nedařilo a ani Lašťany tentokrát nedosáhly na finále v boji s Vinohrady. Takže finále bylo pražskou záležitostí. Po bezbrankovém průběhu, kdy obrany pozorně pracovaly a optickou mírnou převahu obhájce, došlo opět na pokutové kopy, stejně jako v minulém ročníku. V nich pak přesné trefy bratrů Žaludových definitivně zmařily naděje celku Vinohrad na zopakování loňského vítězství.

Bronz získaly Lašťany a velmi hezké bylo utkání obou domácích celků. Moc nechybělo a “áčko” se muselo sklonit před nadšenými mladíky, teprve na pokutové kopy zůstalo vše tak, jak to má “papírově” být. Je ovšem téměř jisté, že v budoucnosti se mnohé tváře z družstva Krkonoše junioři již objeví v bílých dresech A-týmu. Ve finále útěchy si konečně chuť spravilo Znojmo.

Turnaj proběhl na sportovně solidní úrovni a ukazuje se, že na lepší výsledek mohou pomýšlet většinou pravidelně hrající celky. Vše s přehledem řídil br. Hric.

Na závěr bylo vyhlášení nejlepšího hráče, stal se jím Michal Šotola z Vinohrad, ocenění pro nejlepšího střelce patří Robinu Vyorálkovi ze Znojma a nejlepší brankář byl vyhlášen Poupě Pavel z Deaf teamu. Organizátoři měli i cenu pro nejlepší dívku/na turnaji hráli dvě/-Veverkovou Blanku z Kladna a nejsympatičtějším se publiku jevila opora celku katzatelů Vurst Vítek. All stars tým zvolily týmy takto: brankář Poupě/Deaf/, obránci Šotola-Kubeš/oba z Vinohrad/ a útočníci Jirásek/Vinohrady/ a Žalud Martin/Smíchov/.

Pořadí:
1. Praha Smíchov
2. Praha Vinohrady
3. Lašťany
4. Deaf team
5.Trutnov A (Krkonoše)