Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2003

Už se pomalu stává tradicí, že příznivci sálové kopané si dávají dostaveníčko v jednom z lednových víkendů v Trutnově. Do Krkonoš přijeli borci týmů z Čech a Moravy už počtvrté.

Zájem vedl organizátory k zvýšení počtu účastníků z dvanácti na šestnáct a tím i k změně hracího systému.Po odehrání zápasů čtyř základních skupin postupovaly z každé skupiny první dva celky do čtvrtfinále, aby poté svedly vyřazovací boje až po finále. Poražení z čtvrtfinálových duelů i vyřazená mužstva ze základních skupin pak hráli další zápasy o konečné umístění. Turnaj byl zkušeností i pro pět nových účastníků, kteří se však výrazněji neprosadili./Tutnov,Plzeň,Vamberk,Kladno,Deaf team neslyšících/ Z tradičních mužstev chyběl Šumperk.Bylo vidět, že krkonošské klání je také příležitostí k setkání nejenom soupeřů, ale především kamarádů a přátel.

Průběh turnaje:

Boje v základních skupinách nepřinesly žádná velká překvapení, postoupily favorité/Praha-Vinohrady, Lašťany, Trutnov,Sázava, Praha-Strašnice, Brandýs n/L, Jablunkov a Vamberk/. Nejvíce se na postup nadřeli domácí, kterým v posledním utkání dlouho vzdoroval Deaf team, Brandýsu vystřílel postup v posledním zápase Votápka svým hatrickem a ve skupině D Hradci Králové, který se blýskl vloni i výhrou nad Jablunkovem, sebralo postup domácí ,,béčko“.V dobrém světle se představily oba pražské celky i již zmíněný Jablunkov.

Ve čtvrtfinále opět nezaváhaly Vinohrady, šťastně postoupil Trutnov a v napínavém duelu i Jablunkov, který přehrál Lašťany.Na loňského vítěze ze Strašnic si vyšlápla Sázava a vyřadila jej v penaltovém rozstřelu. Semifinále ukázalo opět kompaktnost všech řad Vinohrad, které i bez své loňské opory Holuba zdolalo Sázavu a cestu do finále si proklestili i domácí v strhujícím zápase se silným Jablunkovem, jehož brankář tentokrát neměl svůj den.

Finále bylo ze strany obou celků vedeno opatrně s vyčkáváním na chybu, i když mírnou převahu měli urostlí chasníci z Prahy.Po bezbrankové remíze byli šťastnější borci Vinohrad, kteří si putovní pohár odvezli po vítězném penaltovém rozstřelu.Bronz si odvezl do Beskyd Jablunkov, Strašnice byly páté, Lašťany tentokrát až sedmé. Průběh celého turnaje ukázal, že zápasy jsou stále vyrovnanější a ke slovu se hlásí další celky, které dovedou favoritům zkomplikovat cestu.

Celkově se v průběhu uplynulých čtyř let zúčastnilo turnaje 23 mužstev, šest z nich pak všech čtyř ročníků. V roce 2003 padlo v 48 zápasech 119 branek ze hry, celkově za všechny ročníky v 186 zápasech 396 gólů.Nejlepším střelcem se stal Cymorek z Jablunkova se sedmi zásahy, stejně nastřílel i Šimšík ze Strašnic a Hric z Plzně.Vítěz o zisku upomínkové trofeje rozhodl jak jinak než v penaltovém rozstřelu.Nejlepším brankářem se stal trutnovský Tylš, fanynky rozhodli i o nejsympatičtějším borci, kterým byl Tomáš Fenik z celku domácích. Roman Cymorek si také domů odvezl i cenu nejlepšího hráče.

Pořadí:
1. Vinohrady
2. Trutnov A (Krkonoše)
3. Jablunkov
4. Sázava
5. Praha Strašnice