Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2002

Zájem mužstev o účast v 2.ročníku Krkonošského břevna svědčí o tom, že si trutnovské klání fotbalových nadšenců na začátku roku získává stále větší oblibu. A přitom většina fotbalových účastníků turnaje vedle sportovního zápolení vyznává, že nejenom fotbalem živ je člověk… Ale přejděme k tomu, co se zrodilo mezi dvěma brankami. Ve skupině A bylo po prvních zápasech zřejmé ,že obhájce prvenství celek Vinohrad nepřijel v nejlepší formě a do finále postupoval zatížen prohrami od rivalů ze Stašnic a Jablunkova až jako třetí.Čtveřici postupujících doplnila Sázava.

Výsledky Trutnova B a Červeného Kostelce byly tentokrát zklamáním. Skupinu B ovládly celky Lašťan a Trutnova A, domácí však museli o postup perně bojovat. Na třetí pozici skončil Brandýs nad Labem a do finále se vešel i Hradec Králové. O finále tak přišel Šumperk, který musela velmi mrzet vyrovnávací branka Hradce pár vteřin před koncem. Liberečtí mladící přijeli zatím na zkušenou a hlavně v útoku postrádali zdravou drzost.

Ve finále vytěžily nejvíce ze své obranné činnosti StrašniceA, které trpělivě zvyšovaly svůj bodový zisk až k prvenství, Jablunkov si vybral slabou chvilku s Hradcem Králové a to jej zřejmě připravilo o celkové vítězství. Stále se lepšící Lašťany získaly bronz a domácí A-tým byl čtvrtý. V posledních třech kolech se výborně představil i celek Vinohrad. Vyvrcholením turnaje byl pohledný a na branky bohatý souboj Lašťan a Jablunkova.

Zápasy opět řídil Pavel Furst z Prahy. Soutěž o nejlepšího střelce vyhrál Marian Sikora z Jablunkova s osmi zásahy, bratří Seidlové se trefili 6x/Jiří/ a 5x/Jan/. Pět branek vstřelil i Milan Holub z Vinohrad.

Pořadí:
1. Praha Strašnice A
2. Jablůnkov
3. Lašťany