Ročníky

TURNAJ KRKONOŠSKÉ BŘEVNO 2001

Po vydařeném turnaji minulého roku se vyznavači kulatého nesmyslu opět sešli k dalšímu klání. Většina účastníků turnaje se již dobře znala a absence obou loňských finalistů otevírala možnosti úspěchu hned několika týmům. Mezi nejvážnější uchazeče o prvenství patřili borci z Prahy-Vinohrad a Jablunkova, loňský neúspěch si přáli napravit domácí a distancované Strašnice A, zatímco Brandýs n/L a Uherské Hradiště byly velkou neznámou. Zápasy ve skupině A s přehledem zvládly Strašnice A a Jablunkov, které nadělovaly soupeřům několikabrankové příděly. Daleko za nimi si vybojovala postup Sázava a nenápadný Šumperk.

Skupina B byla mnohem vyrovnanější už proto, že v 15-ti zápasech padlo jen 11 branek! Úlohu favorita splnil celek Vinohrad, po infarktovém začátku a dvou bezbrankových remízách postoupili i domácí a jejich věčný rival Lašťany. O posledním postupovém místě muselo opět rozhodnout doplňkové pravidlo a šťastně postupující mladící ze Strašnic B tak mohli zapomenout na kuriózní loňské vyřazení. Brandýs, přestože prohrál pouze 1x a Uherské Hradiště, které remizovalo s vítězem skupiny vyšly tentokrát naprázdno.

Ve finálovém turnaji nebyla o překvapení nouze a v jedné chvíli mělo šanci na vítězství a putovní pohár dokonce pět týmů! Domácí mohutně finišovali, ale dohnat čtyřbodové manko na Vinohrady se jim už nepodařilo, Jablunkov, který byl i lídrem tabulky a porazil i pozdějšího vítěze si vybral slabou chvilku s rezervou Strašnic a skončil nakonec v poli poražených. Nenápadně, ale zaslouženě dokráčely ke čtvrtému místu Lašťany. Zpestřením turnaje byla i soutěž o nejlepšího střelce.Zlatou kopačku získal domácí Staš David se 7-mi zásahy, Przywara z Jablunkova se radoval 6x a ostrostřelci ze Strašnic A Šotola,Krutílek a Kotáb zatížili konto soupeřů každý pěti brankami. Diváci viděli i čtyřikrát hatrick, úspěšnými exekutory byli Šarkozy ze Sázavy, Žalud Martin také ze Sázavy, Fenik Josef z Trutnova B a Krutílek ze Strašnic A. Všechny zápasy odřídil zodpovědně ing.Pavel Furst.

Pořadí:
1. Praha - Vinohrady
2. Trutnov A
3. Praha Strašnice A